П`ятниця, 29.03.2024, 04:32
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Ремонт,модернізація ПК
Головна » Статті » Мої статті

Хакери – хто вони?

Хакери з"явилися в той же самий час, що і Internet. B 1960 роках хакером називався висококваліфікований програміст. Тепер це слово має дещо інше значення. Початок сімдесятих і кінець вісімдесятих - кращі роки для хакерів. Тоді було більше ламерів, операційні системи тільки починали з"являтися, комп"ютери на основі таких систем мали багато помилок і дірок. Хакери у той час були вільнішими.

Таку субкультуру не можна визначити ні як общину, ні як політичний або релігійний рух.

Першими у ряді представників субкультури хакерів були молоді люди у віці від 16 до 22 років, так звані тінейджери, самовираження яких відбувалося за допомогою використовування комп"ютерних технологій. Таке захоплення, як правило, створює особливе психологічне сприйняття, яке визначає подальший стиль життя, зберігаючись досить тривалий час.

Багато зовнішніх проявів служать пізнавальними знаками "своїх": велика кількість специфіко-технічних термінів в розмові, вільна манера поведінки, простий, невизначений стиль одягу, недбала зачіска на додаток до невиразної зовнішності. Графічні знаки у вигляді яких-небудь вишитих на одязі фраз або знаків, подібно хіппі, зустрічаються дуже рідко.

Вони не читають журнал "Хакер" - таке дитинство зовсім не для них. Діапазон споживаної літератури часто дивує стороннього спостерігача, оскільки багато хакерів присвячують читанню стільки ж часу, скільки середній американець присвячує своєму телевізору. Часто їх будинки забиті зачитаною до дірок літературою по найрізноманітніших напрямах, серед яких, крім технічних, присутня наукова фантастика і шахова тематика.

У їжі часто віддають перевагу чому-небудь східному – наприклад, китайська кухня. Тайська їжа користується приголомшливою популярністю, як і єврейські делікатеси . Для нічної роботи годяться як величезна піцца, так і не менших розмірів термос з кавою.

Звичайно, серед хакерів переважають молоді люди, але пропорція представниць прекрасної статі вища, ніж в інших технічних професіях.

Хакери як соціальна група настільки ж розрізняються кольором шкіри і національністю, як і інші групи, тому всі расові забобони зустрічаються крайньою ворожістю.

Віросповідання досягає гігантського розкиду - від атеїста до іудея і неоязичника. Дуже часто декілька релігій знаходять свого шанувальника в особі однієї людини.

У спілкуванні наші герої віддають перевагу електронній пошті, оскільки свобода, різноманітність і натхнення приходить до них перед монітором. Всупереч стереотипу, хакери не обмежуються вузькими інтелектуальними рамками і намагаються цікавитися всім, що сприяє розумовій стимуляції. В принципі, можна примусити хакера говорити про що завгодно, якщо, звичайно, вдасться відірвати його від комп"ютера. Проте у них не завжди розвинена здібність до соціальних контактів, присутні великі недоліки в умінні спілкуватися, вони схильні до психологічного тиску, в переважній масі неорганізовані і неохайні в спілкуванні із зовнішнім світом. Разом з цим, хакер - це фахівець, який прагне перш за все до спілкування з іншими користувачами інформаційного співтовариства, до виразу своїх думок, ідей у вільній, творчій атмосфері.

В основному думка комп"ютерного світу про хакерів або суто негативна (хакери - це злочинці), або скромно позитивна (хакери - санітари лісу). Насправді у цієї проблеми існує щонайменше дві сторони: одна позитивна, інша - негативна і між ними проходить чітка межа. Ця межа розділяє всіх професіоналів, пов"язаних з інформаційною безпекою, на хакерів (hackers) і кракерів (crackers).

І ті і інші, багато в чому, займаються рішенням одних і тих же задач - пошуком недоліків в обчислювальних системах і здійсненням атак на дані системи - але найголовніша і принципова відмінність між хакерами і кракерами полягає в цілях, які вони переслідують. Основна задача хакера, досліджуючи обчислювальну систему, знайти слабкі місця в її системі безпеки з метою інформування користувачів і розробників системи для подальшого усунення знайдених недоліків. Інша задача хакера, проаналізувавши існуючі недоліки захисту обчислювальної системи, сформулювати необхідні вимоги і умови підвищення рівня її захищеності. З другого боку, основна задача кракера полягає в безпосередньому здійсненні злому системи з метою отримання несанкціонованого доступу до чужої інформації - інакше кажучи, для її крадіжки, підміни або для оголошення факту злому.

Тобто, кракер, за своєю суттю, ні чим не відрізняється від звичайного злодія, що зламує чужі квартири і краде чужі речі. Кракер же зламує чужі обчислювальні системи і краде чужу інформацію. Ось в чому полягає кардинальна відмінність між тими, кого можна назвати хакерами і кракерами: перші - дослідники комп"ютерної безпеки, другі - просто зломщики, злодії або вандали. При цьому хакер, в даній термінології, - це, за визначенням, фахівець. Як доказ цього приведемо визначення із словника:

„Індивідуум, який одержує задоволення від вивчення деталей функціонування комп"ютерних систем і від розширення їх можливостей, на відміну від більшості користувачів комп"ютерів, які вважають за краще знати тільки необхідний мінімум”.

Дане трактування поняття "хакер" - відрізняється від прийнятої в засобах масової інформації, які, власне, і привели до підміни понять. Останнім часом багато фахівців з комп"ютерної безпеки почали акуратніше відноситися до цих термінів.

9 з 10 кракерів є "чайниками", які зламують системи, що погано адмініструються, в основному завдяки використовуванню чужих програм. Інші 10% це – професіонали, колишні хакери, що стали на шлях порушення закону. Їх, на відміну від кракерів-„чайників”, зупинити дійсно дуже складно, але, як показує практика, зовсім не неможливо. Очевидно, що для запобігання можливому злому або усунення його наслідків вимагається запросити кваліфікованого фахівця з інформаційної безпеки - професійного хакера.

Кракерів можна поділити на три основні категорії:

1. Вандали

Найвідоміша (багато в чому завдяки повсякденності вірусів) і, треба сказати, найменш численна частина кракерів. Їх основна мета - зламати систему для її руйнування. До них можна віднести, фахівців в написанні вірусів або троянських коней. Абсолютно природно, що весь комп"ютерний світ ненавидить кракерів - вандалів лютою ненавистю. Ця стадія кракерства звичайно характерна для новачків і швидко проходить, якщо кракеру вдається удосконалюватися (адже досить нудно усвідомлювати свою перевагу над беззахисними користувачами). Кракерів, які навіть з часом не минули цю стадію, а тільки все більш удосконалювали свої навики руйнування, інакше, ніж соціальними психопатами, не назвеш.

2. Жартівники

Найменш шкідлива частина кракерів, основна мета яких - популярність, що досягається шляхом злому комп"ютерних систем і внесенням туди різних ефектів, що виражають їх незадоволене відчуття гумору. "Жартівники" - звичайно не завдають істотного збитку (хіба що морального). На сьогоднішній день в Internet це найпоширеніший клас кракерів, звичайно здійснюючих злом Web - серверів, залишаючи там згадку про себе. До жартівників також можна віднести творців вірусів, з різними візуально-звуковими ефектами (музика, тремтіння або перевертання екрану, малювання всіляких картинок і т.п.). Все це, у принципі, або безневинні витівки початківців, або - рекламні акції професіоналів.

3. Взломщики

Професійні кракери, що користуються найбільшою пошаною в кракерському середовищі, основна задача яких - злом комп"ютерної системи з серйозною метою, будь то крадіжка або підміна інформації, що зберігається там. У загальному випадку, для того, щоб здійснити злом системи, необхідно пройти три основні стадії: дослідження обчислювальної системи з виявленням ній недоліків, розробка програмної реалізації атаки і безпосереднє її здійснення. Природно, справжнім професіоналом можна рахувати того кракера, який для досягнення своє цілі проходить всі три стадії.

З деякою натяжкою також можна вважати професіоналом того кракера, який, використовуючи здобуту третьою особою інформацію про уразливість в системі, пише програмну реалізацію. Здійснити третю стадію, очевидно, може у принципі кожен, використовуючи чужі розробки. Але те чим займаються зломщики - це звичайна крадіжка, якщо абстрагуватися від предмету крадіжки.

В країні, де велика частина програмного забезпечення, використовуваного кожним користувачем, є піратською, тобто вкраденою не без допомоги тих же зломщиків, майже ніхто не має морального права „кинути в них камінь”. Звичайно, злом комп"ютерних систем з метою крадіжки у жодному випадку не можна назвати гідною справою, але і дорікати кракерів - зломщиків можуть тільки ті, хто легально придбав все використовуване програмне забезпечення.

В світі хакерів добре відомий маніфест, названий "The Conscience of а Hacker" ("Совість хакера") написаний Ментором (The Mentor). Написане відображає нерозуміння суспільством особи, яка виражає себе як хакера, що відчуває перевагу над іншими. Письменник відчуває свою непотрібність в світі суспільства і йому набагато комфортніше в комп"ютерному світі, який для нього такий звичний і комфортний. Його дії виправдовуються тим, що вони самі по собі не заподіюють шкоди або шкодять мало, порівняно з війною, чи іншими негараздами.

Маніфест хакера

Ще одного з них сьогодні зловили, про це пишуть у всіх газетах.

„Підліток арештований за комп’ютерні злочини", " Хакер арештований за пограбування банка" . Чортові діти. Всі вони однакові. Але ви, з своєю обмеженою психологією і мізками 1950-х років, ви можете подивитися на світ очима хакера? Ви коли-небудь замислювалися, чим він живе, що його формує? Я - хакер, зайдіть в мій світ . Мій світ почався з школи . Я розумніший за більшість інших дітей, та нісенітниця, якої нас учать мені нудна .

Чортові відстаючі. Всі вони однакові.

Я в середніх або старших класах. Я слухаю вчительку, яка вже в п"ятнадцятий раз пояснює, як розв’язувати дроби. Я це розумію. " Ні, Марія Іванівна, я не покажу вам мою роботу. Я зробив її в голові ." Чортова дитина. Він знову списує.

Всі вони однакові.

Я сьогодні зробив відкриття. Я знайшов комп"ютер. Стоп, це ж круто. Він робить те, що я хочу. Якщо він помиляється - це моя помилка. Це не тому, що він мене не любить . Або відчуває загрозу . Або думає, що я - розумник . Або не любить навчання і не хоче тут знаходитись . Чортова дитина. Він тільки і робить, що грає. Всі вони однакові. Це трапилося . відкрилися двері в світ . поринувши до телефонної лінії, як наркоман до героїну, б"є електронний пульс, бажання шукати день за днем . дошка оголошень знайдена.

" Так, це воно . те місце, якому я належу ." Я всіх тут знаю . навіть якщо я ніколи не зустрічав їх, ніколи не розмовляв з ними і ніколи не зустріну їх знову. Я знаю всіх . Чортова дитина. Він знову займає телефонну лінію. Вони всі однакові. Нас годували жуйкою в школі, коли ми хотіли м"яса. Ті жалюгідні шматочки, які ви кидали нам, були розжовані і позбавлені смаку. Нас пригнічували садисти або ігнорували байдужі. Те, що ми все-таки одержували, поки були учнями, можна порівняти з краплею води в пустині.

Тепер це наш світ . світ електрона і комутатора. Ми користуємося безкоштовно тим, що могло б бути дешевим, якби не належало багатим жлобам, і ви називаєте нас злочинцями. Ми досліджуємо . і ви називаєте нас злочинцями . Ми шукаємо знань . і ви називаєте нас злочинцями. Ми існуємо в незалежності від кольору шкіри, національності, релігії . і ви називаєте нас злочинцями. Ви створюєте атомні бомби, ви розпалюєте війни, ви вбиваєте, одурюєте і брешете нам, намагаючись нас примусити повірити, що це все для нашого власного блага, у такому разі ми злочинці.

Так, я - злочинець. Мій злочин - цікавість. Мій злочин у тому, що я суджу людей по тому, що вони говорять і думають, а не по тому, як вони виглядають. Мій злочин у тому, що я за межами вашого розуміння і ви ніколи мені цього не пробачите. Я - хакер, а це мій маніфест. Ви можете зупинити мене, але ніколи не зупините нас всіх . адже ми всі однакові.

Всі вони однакові.

Категорія: Мої статті | Додав: Igorik (13.03.2012)
Переглядів: 2139 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
100% Free Dating Online.. © 2024